Két román és két moldáv férfit kaptak el három különböző bűntett miatt két határátkelőhelyen.
A Nagykereki Autópálya Határátkelőhelyen jelentkezett kilépésre egy román férfi az általa vezetett kisbusszal. Az ellenőrzés során a rendőrök megállapították, hogy a forgalmi engedélyben szereplő alvázszám nem egyezik meg a gépjármű alvázszámával. A külföldinek egyedi azonosító jellel visszaélés miatt kell felelnie.
Két moldáv állampolgár jelentkezett kilépésre az országból 2022. november 10-én 20 órakor. A rendőrök ellenőrizték a férfiak dokumentumait, azonban észrevették, hogy az útlevelekben szereplő bélyegzők hamisítványok. Közokirat-hamisítás megalapozott gyanúja miatt indult ellenük büntetőeljárás.
A Makói Járásbíróság körözte azt a román férfit, aki az Ártándi Közúti Határátkelőhelyen jelentkezett belépésre 2022. november 10-én éjfélkor. A rendőrök előállították a külföldit a Berettyóújfalui Rendőrkapitányságra.
Forrás: Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság










Hozzászólások