Ha a járványhelyzet is úgy akarja, akkor hamarosan megnézhetjük szervezett túrák keretein belül, hogy mi található a Debreceni Nemzetközi Repülőtér katonai hangáraiban, hogy néz ki közelről a kivilágított futópálya és hogyan készülnek fel alig fél óra alatt a nagy utasszállítók a visszafelé tartó útra.
December végén jelentette be a Debreceni Nemzetközi Repülőtér, hogy a járványhelyzet lazulásától kezdve a cívisvárosi légikikötőben is elindulnak a szervezett reptér látogatások. Ez azt jelenti, hogy a debreceni reptér kulisszái mögé is beleshetnek az érdeklődők, egy csaknem három órás élménytúra keretén belül.
A légiközlekedés és az azt körülölelő világ talán mindenkinek rejtélyes. Komplex és sok terület együttműködését kívánja meg, nagy a felelősség az ott dolgozók vállán és komoly technikai felkészültséget igényel minden munkafolyamat. Ha a covid és a rá válaszképp meghozott járványügyi intézkedések enyhülnek, akkor azt is megtudhatjuk testközelből, hogy
- mi történik abban a fél órában, amikor egy utasszállító “fordul”, azaz az érkezés után készül a visszaútra? Mit néznek át, mit ellenőriznek, mit végeznek el ilyenkor a gépeken?
- mi található a katonai hangárokban?
- milyen a kivilágított kifutó-pálya pár lépésnyi távolságból?
- hogyan készülnek egy esetleges vészhelyzetre a reptéri tűzoltók, mi az, ami a többi tűzesethez kirendelt kollégáik munkájához képest speciális?
- milyen fázisai vannak a repülésnek, ami az utazóközönség számára láthatatlan?
A Légiközlekedési Kulturális Központ Közhasznú Nonprofit Kft. immár 8 éve szervez reptérlátogatásokat. Ahogy az aeropark.hu írja Kránitz Balázsra, az LKK szóvivőjére, a túrák szakmai vezetőjére hivatkozva:
A debreceni reptérlátogatások a tervek szerint az év minden hétvégéjén indulnak majd, hétközben pedig az óvodás- és iskoláscsoportokat várják a szervezők és a repülőtér munkatársai az adott korosztály igényeihez igazított tartalommal: legyen szó élménygazdag osztálykirándulásról vagy pályaorientációs napról
Bővebb intormáció ide kattintva olvasható.
Hozzászólások