Magyarországon legtöbben már szívbetegségben halnak meg, ezért egy projekt keretében nővérképzés és centrumfejlesztés indul, de a mesterséges intelligencia is szerepet kap.
Egyre többen halnak meg szívbetegségben, ezért most egy projekt keretében változtatnak a kezelésén – hívja fel a figyelmet az EconomX.
Magyarországon körülbelül 200 ezer ember él szívelégtelenséggel, a betegség ráadásul a kórházi felvételek egyik vezető oka, így jelentős gazdasági terhet ró az egészségügyi ellátásra is. A betegség felismerésében háziorvosok, kardiológusok és belgyógyászok vesznek részt. A kezelést főként az alapellátást végző központokban kezdik meg, de több speciális centrum is létezik, amely kifejezetten a szívelégtelenségre szakosodott. A következő időszakban ezeknek a munkáját szeretnénk tovább segíteni.
Finn és amerikai kutatók kifejlesztettek egy módszert, amely egyszerű okostelefonok segítségével képes megbízhatóan kimutatni a szívelégtelenséget.










Hozzászólások