A szerző, Papp Dóra tavaly az év nagy részében ezen a regényen dolgozott, műve a járványról és a máig aktuális orosz-ukrán konfliktusról szól a huszonéves magyar fiatalok szemszögéből.
A Rúnatánc azt az időszakot dolgozza fel, amikor oltásellenes tüntetéshullám söpört végig Európán, valamint amikor kiéleződött az orosz-ukrán konfliktus. Mindezt egy 24 éves, Berlinben élő, otthon különcnek számító magyar fiatal szemszögéből; mi mindennel kell megküzdenie ebben a helyzetben.
A könyv 2022 végén jelent meg a Ciceró Könyvstúdió gondozásában, és a 2019-ben az Év Gyerekkönyve Díj gyermekzsűrije által díjazott Bolyongó című regény folytatása, amely többek közt a magyar és a finn oktatás helyzetét vonta párhuzamba.
A Rúnatánc önálló regényként is olvasható és érthető.
A történet szerint a 24 éves Szepes Norbert évek óta járja Európát – amióta a sorsfonalát szövő Nornák segítségével meghozta a döntést, hogy vándoréletet fog élni. Csakhogy a világjárvány a pogány csavargót is kihívás elé állítja, így Norbi kénytelen lehorgonyozni Berlinben. De nincs oka panaszra: imádja a munkáját, a csajok körében is elboldogul, a lakótársa pedig a legjobb barátja. Ám Norbi régi szerelme, Farkas Míra Berlinbe érkezik, és felforgatja a mindennapjait. Miközben a járvány az utolsókat rúgja, egy megkerülhetetlen mozgalom is felüti a fejét, amely árnyékként telepszik Norbiékra.
2015-ben a Ciceró Könyvstúdió gondozásában jelent meg az Papp Dóra első Magyarországon játszódó ifjúsági története, a Tükörlelkek. Az írónő példaképei, kedvenc írói: J. R. R. Tolkien, J. K. Rowling, Neil Gaiman és Gerard Way. Pártfogója az olvasás népszerűsítésének és a környezetvédelemnek.
A kötet kapható többek között a Libri Könyvesboltokban.
Forrás: Libri és Wikipédia
Hozzászólások