Demi Moorebeleállt Hollywoodba egy francia testhorror révén: milyen sors vár az öregedő színésznőkre a filmipar fellegvárában? Milyen érzés mellőzöttnek lenni? Miért nem hagyja az álomgyár méltósággal, a reflektorfényben megöregedni sztárjait? Ezeket a kérdéseket járja körül Coralie Fargeat filmje, A szer, ami az Alföld Televízió filmekkel foglalkozó műsorának a legújabb témája.
Talán még a legedzettebb gyomorral rendelkező nézőket is erősen próbára tesziA szer című film. Nem csupán a vér embertelen mennyisége okán, hanem
a szúrásokat, vágásokat, varrásokat, szenvedést közeli plánokkal érzékeltető képek miatt.Coralie Fargeat beleadott mindent, ami csak a csövön kifért. Nem finomkodott a pőreséggel, az öregedés negatív oldalának prezentálásával, vagy épp a testképzavar ijesztő méreteket öltő rögeszméjével.
Ehhez az alkotáshoz a lehető legtökéletesebb választás voltVáró Kata Anna filmesztéta szerint – aki már ismerős lehet a Stáblista nézőinek- Demi Moore, hiszen
mióta ismeri őt a közvélemény, azóta küzd azért, hogy az idő múlásának mégcsak nyomát se fedezze fel senki a testén. A 61 esztendő színésznő ráadásul mindent megmutat: a teste intim részeitől kezdve a legszélesebb színészi palettájáig.
Kalmár György egyetemi oktatóotthonosan mozog a testhorrorok világában. Mint mondta, azok az igazán jól működő alkotások a műfajban,
amik a megrázó és nyers jelenetek közben is engedik gondolkodni a nézőt. Itt azonban annyira meghökkentő a látvány, hogy a film végével kezdenek el felmerülni a kérdések, és indul el a gondolatmenet.
Fotó: Kiss Lóránt
Abban a Stáblista mindkét vendége – és a műsorvezető is- egyetértett, hogy rendkívül fontos témát feszeget szikével a film, azonban a durva képi megoldások miatt nem biztos, hogy eljut a nézőkhöz a mondanivaló.
Hogy a műsor szakértői kiknek ajánlják a testhorrorok új szárnyashajóját, miért hatott inkább komikusnak, mintsem taszítónak a végkifejlet, milyen korábbi alkotások előtt tiszteleg egyértelműen a film, és miért a marketing része, hogy a világpremieren egymás mögött sorakoztak a mentőautók, az kiderül
A műsor egy nyári szünetet megelőzően a legforróbb hónapok nagy durranásával, A sárkányok háza második évadának elemzésével ment szabadságra. A legutóbbi adás az alábbi linken nézhető vissza.
Hozzászólások