A Mit nézel? cikksorozat második évadában Magyarországon elérhető videós szolgáltatásokat elemzek, és bemutatom, hogy kinek éri meg a használatuk. Az előző cikkben az HBO MAX-ról olvashattatok.
Az Amazon.com, Inc. elektronikus kereskedelemmel foglalkozó amerikai cég, amit Cadabra.com néven Jeff Bezos alapított 1994-ben, működését 1995-ben kezdte meg eredetileg internetes könyváruházként.
Az Amazon Prime Video, vagy egyszerűen Prime Video az Amazon előfizetéses streaming és Video on Demand szolgáltatása, amelyet önálló szolgáltatásként vagy az Amazon Prime előfizetés részeként kínálnak.
A Prime Video 2016. december 14-én világszerte elindult (kivéve Kínát, Kubát, Iránt, Észak-Koreát és Szíriát), ekkortól érhető el magyarul is.

+ POZITÍVUMOK
Csak 900 Ft/hó, és lemondásig automatikusan vonják le az árát a számláról.
Van 1 hetes próbaidőszak. Ha ez alatt lemondjuk a szolgáltatást, nem kell érte fizetnünk.
Világszerte elérhető.
Vannak sajátgyártású tartalmai, amik csak itt érhetők el legálisan (pl. A Fiúk). Vannak bónusztartalmak is, mint például videóklipek.
3 eszközön nézhető egyszerre.
Egy-egy Amazon-fiók esetén a Prime Videóban legfeljebb hat felhasználói profil (az alapértelmezett profil + legfeljebb öt további profil, amely felnőtt- vagy gyerekprofil lehet) megengedett.
Van gyerekzár, ez egy külön profil, ahol be lehet állítani, hogy csak 12 éven alattiaknak szóló műsorok jelenjenek meg.
A Közös filmnézés funkcióval akár 100 ugyanabban az országban lévő barátjával is cseveghet, miközben az interneten keresztül együtt nézi velük a filmeket és a tévéműsorokat. Minden résztvevőnek meg kell vásárolnia vagy ki kell kölcsönöznie a videót, hasonlóan ahhoz, mintha egyedül nézné meg. A tartalmak közös filmnézés keretében történő lejátszásához okostévék, játékkonzolok és csatlakoztatott médialejátszók jelenleg nem támogatottak.
Használatához nem szükséges folyamatos szélessávú internetkapcsolat, mert a Prime Video applikáción keresztül letölthetők, ahol aztán úgy is meg lehet tekinteni őket, ha nincs internetkapcsolat.
A Full HD (1080p), Ultra HD (4K) és HDR minőség az internetszolgáltatástól és a készülék lehetőségeitől függően érhető el. Nem minden tartalom érhető el HD, Full HD, Ultra HD vagy HDR minőségben.

– NEGATÍVUMOK
Egyes videós tartalmak reklámszüneteket tartalmazhatnak.
MENNYI TARTALOM?
Több mint 270 sorozat és 150 film található rajta. Viszont nem minden műsorhoz van magyar szinkron és/vagy felirat. Hangsáv és felirat többféle szokott lenni (angol és német mindig és még legalább egy másik nyelv).
FUNKCIÓK:
Lehet jelenetet választani. Meg lehet nézni a saját gyártású tartalmaknál, hogy éppen milyen zene szól, és melyik színész szerepel éppen. Meg lehet osztani a műsorokat a közösségi médiában vagy e-mailben. Visszajelzést lehet írni. A főcím és stáblista (sorozatnál összefoglaló) kihagyása. A műfajoknál lehet filmekre és tévésorozatokra szűrni a találatokat. Lehet keresni a filmek között (pl. színészek, rendező, műfaj és cím alapján is). Nézés közben is lehet állítani a szinkront és a feliratot, utóbbinak a mérete és a háttere is állítható. Lehet 10 másodpercet ugrani a lejátszásban előre és hátra. Saját listába lehet tenni a műsorokat (így könnyebben elérhető lesz, sorozatnál hasznos). Lehet onnan folytatni a műsort, ahol előzőleg félbehagytuk. Meg lehet nézni a filmek előzetesét (ha van). Azt is meg lehet nézni, ha nemsokára lejár egy tartalom (mert némely filmek és sorozatok egy idő után cserélődnek). Ha lassú interneted van, a videólejátszóban kézzel be tudod állítani a minőséget.
MEGÉRI-E?
A jelenlegi áron ez a legolcsóbb Magyarországon elérhető streaming szolgáltatás, ráadásul ezen kívül csak a Netflix és az HBO MAX kínál 4K minőségű tartalmat. Ha nem zavar a magyarkészítésű tartalom hiánya, akkor simán megéri.
A következő cikkben az RTL Most+ catch-up TV szolgáltatásról olvashattok.
Hozzászólások