2022 végére már magyar vakcinával olthatnak az orvosok.
Száz nap múlva leteszik a nemzeti oltóanyaggyár alapkövét Debrecenben – jelentette be György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára ma délben, az operatív törzs online sajtótájékoztatóján. Hozzátette:
ez kell ahhoz, hogy 2022 végére Magyarországon magyar vakcinát gyártsanak a magyarok életének és egészségének megóvása érdekében.
Az államtitkár hangsúlyozta azt is, hogy a Debreceni Egyetemen rendelkezésre áll a szükséges tudás ahhoz, hogy a gyár 2022 végétől biztosítsa az önellátást a felbukkanó járványokkal és a fertőző betegségekkel szemben védő oltóanyagból a magyarok, illetve a környező országok lakói számára. Az államtitkár szerint egy ilyen gyár kifizetődő beruházás a külföldre történő értékesítés miatt is.
Ahogy arról korábban már beszámoltunk, a cívisvárosi vakcinagyár mellett egy másik gyár is épül majd, ahol szintén oltóanyagot fognak gyártani- a korábbi közlések szerint ott kizárólag- a koronavírus ellen. A kormány idén kiemelt jelentőségű beruházásnak nyilvánította a debreceni létesítményt, a döntésnek köszönhetően pedig jelentősen lerövidültek a hatósági ügyekre vonatkozó határidők.
Tavaly év végén bejegyezték az Oltóanyaggyár Zrt.-t 5 millió forintos törzstőkével, mely a nemzeti vakcina projektjéért lesz felelős. A magyar vakcinára a kormány 2 milliárd forintos keretösszeget biztosított korábban, ebből 1,6 milliárd a Debreceni Egyetemnek, a fennmaradó összeg pedig az Nemzeti Népegészségügyi Központnak jár, akik tavaly májusban együttműködési megállapodást írtak alá a nemzeti oltóanyag fejlesztésére és egy gyár létesítésére vonatkozóan.
Hozzászólások