A két férfi több helyre is betört októberben Debrecenben.
Több betörésről érkezett bejelentés a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központjába 2022 októberében. A debreceni nyomozók az ügyek felderítésébe kezdtek, majd rövid időn belül azonosítottak egy bakonyszentlászlói lakost, akit kapcsolatba lehetett hozni a bűncselekmények elkövetésével. A férfit 2022. október 26-án előállították majd gyanúsítotti kihallgatását követően bűnügyi őrizetbe vették és az illetékes járásbíróság elrendelte a letartóztatását.
A nyomozás során kiderült, hogy a férfinek volt egy társa, akivel több helyre is betörtek. Főleg szerszámokat és különböző elektronikai eszközöket vittek magukkal.
Az egyenruhások a férfi társát 2022. december 6-án elfogták, majd gyanúsítottként kihallgatták. A nyírlugosi lakos beismerő vallomást tett és több, hasonló bűncselekmény elkövetését is elismerte. A rendőrök őt is bűnügyi őrizetbe vették és kezdeményezték letartóztatását.
A Debreceni Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya lopás megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást velük szemben.
Forrás: Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság
Hozzászólások