A Debreceni Tai-Chi Kulturális és Életmód Közhasznú Egyesület Tai-Chi szemináriumot szervez az Agrártudományi Centrum területén május 15-én és 29-én, ahova személyesen is be lehet csatlakozni, de Zoomon is követhető.
A Debreceni csoporthoz személyesen csatlakozhat május 15.-én és május 29.-én. Ezután rendszeresen gyakorolható a szabadban vagy online a meditáció, a Chi-kung és a Tai-Chi-Chuan. Zoom alkalmazással, online, heti 2-szer 1 órában.

A szeminárium tananyaga:
- ellazulás, relaxáció
- az ízületek megnyitása, a test összefűzése-egységesítése
- nyújtások és a gerinc átmozgatása és energetizálása
- energia (chi kung) gyakorlatok
- fa-állás energiagyakorlat és meditáció
- Tai-Chi állások és lépések
- Tai-Chi kézmozdulatok
- a 10 lépéses Tai Chi formagyakorlat első mozdulatai
A szeminárium 9:00-tól 16:30-ig tart mindkét nap, díja: 10.000 Ft/2 alkalom. Helyszíne a szabadban lesz.
Jelentkezni az info@taichidebrecen.hu e-mail címen lehetséges. További információt Nagy Attila ad a +36304545604-as telefonszámon.

Mi a Tai Chi Chuan (röviden Tai-Chi, vagy más átírásban Taiji Quan)? Kínai eredetű egészségmegőrzés, öngyógyítás, harcművészet, harmónia, spirituális gyakorlat, mozgásművészet és meditáció. Lassú és harmonikus mozdulatai által testileg és lelkileg egészségessé és kiegyensúlyozottá válik, aki csinálja.
Duan Si-fu tanítása szerint a Tai-Chi négy dolgot foglal magába:
- filozófia (szemlélet, életvezetési tanácsok stb.)
- gyógyászat (akupunktúra, akupresszúra, köpölyözés, masszázs stb.)
- harcművészet (Tai-Chi Chuan)
- kozmológiai tudományok (asztrológia, jóseljárások)
A Tai-Chi-val kapcsolatos hagyomány az élet minden területére kiterjed és egy része a Tai-Chi Chuan. Jelentése: Nagy Végső Ököl. Kínában sok harcművészet a buddhista vagy a taoista vallás gyakorlatai voltak, a megvilágosodás vagy halhatatlanság megvalósításának eszközei. Gyakorlásával fizikailag egészséges, lelkileg kiegyensúlyozott, és szellemileg tiszta, éber állapotot valósíthatunk meg. A taoisták a Yin és Yang erők egyensúlyának megteremtésével érik el ezt az állapotot.
A beteljesülést elért mesterek mélyrehatóan tanulmányozták a természet működését, majd a világegyetem mozgásait mintául véve számos, kozmológiai alapokra épülő mozgásrendszert dolgoztak ki. A Tai Chi mozgásrendszere az egyik legnépszerűbb ezek közül. Alapul véve az elvet, mely szerint az emberi test nem más, mint egy parányi világegyetem, ez a lágy mozdulatokból álló rendszer azt a célt szolgálja, hogy az ember energiája az egyetemes törvényt követve közlekedjen mikrokozmikus energiahálózatán belül. Ha e módszer szerint következetesen összhangba hozzuk önmagunkat az egyetemes törvénnyel, egészségünk helyreáll, elménk megtisztul, szellemünk pedig megerősödik és megnyugszik.
Ni Hua-ching

Hozzászólások