Sem szülésznőt, sem orvost nem lehet külön felkérni a szülés levezetésére a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján- derül ki az intézmény közleményéből. A cél, hogy a hálapénzt kivezethessék a szülészeti ellátásból.
Nemrég közleményben tudatta pácienseivel a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikája, hogy január 1-től nincs lehetősége a kismamáknak fogadott orvossal vagy szülésznővel világra hozniuk gyermeküket. A döntést- ahogy kifejtik a közleményben- a hálapénz kivezetéséért hozták meg, valamint kiemelték, hogy
nem a Szülészeti Klinika, a debreceni Klinikai Központ vagy a Debreceni Egyetem vezetésének az utasításáról van szó, hanem a debreceni Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika kollektívájának egyöntetű döntéséről.
Az intézmény a közleményében hangsúlyozza továbbá azt is, hogy minden várandós a legmagasabb szakmai színvonalon történő ellátásban részesül majd, illetve
amint átlátható és tiszta, a hálapénz gyanúját sem feltételező rendszer alakul ki, úgy természetesen ismét lehetőséget teremtenek a választott orvossal történő szülésre.
Ahogy arról korábban ITT írtunk, január elsejétől vezette be a kormány az egészségügyi szolgálati jogviszonyt, amely több lépcsőben emeli az orvosok bérét, engedélyhez köti az állami intézményben dolgozók magánpraxisát, és általa büntethető lesz az is aki adja, és az is, aki elfogadja a hálapénzt. Egy korábbi cikkünkben arról is írtunk, hogy a magyarországi egészségügyi ellátásban a szülészeteken van jelen a leginkább a hálapénz rendszere. A K-Monitor az EMMA Egyesület segítségével országosan térképezte fel szüléstörténeteken keresztül, hogy milyen összegek jellemzik manapság az ellátás ezen szegmensét. A válaszokból látható volt, hogy egyes városokban kifejezetten magas tarifáról számoltak be az anonim válaszadók, ahogy az is megmutatta magát, hogy sok várandós ehhez köti a megfelelő ellátást és a rá, valamint kisbabájára irányuló odafigyelést.
Hozzászólások